Bize Ulaşın

Prof. Dr. İbrahim Erbağcı

Göz Hastalıkları Uzmanı

RANDEVU AL

Göz Hastalıkları Uzmanı


PROFESÖR DOKTOR İBRAHİM ERBAĞCI

1967 yılında Gaziantep’te doğdu. İlkokulu Akyol İlköğretim İlkokulu’nda , ortaokul ve liseyi Gaziantep Anadolu Lisesi’nde okudu. 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesinden Tıp Doktoru Ünvanıyla mezun oldu.  

Göz Hastalıkları uzmanlık eğitimini Gaziantep Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nde aldı. Aynı kurumda akademik hayatına Öğretim Görevlisi, Yardımcı Doçent olarak devam etti. 2006 yılında Doçentlik, 2012 yılında da Profesörlük unvanını aldı.

Aynı zamanda Türk Tabipler Birliği ve Türk Oftalmoloji Derneği, Şaşılık Birimi aktif üyesi. Amerikan/ Avrupa Katarakt ve Refraktif cerrahları, Avrupa ve Dünya Şaşılık Cerrahları üyelikleri de vardır.

Gaziantep Tıp Fakültesinde, yönetim kurulu ve fakülte kurulunda görev aldı. Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. Kürsü başkanlığı esnasında ‘Pediatrik Oftalmoloji ve Şaşılık birimi/polikliniğini kurdu. Bilimsel araştırma projeleri, uzmanlık öğrencileri tezlerini yönetti. Uzmanlık, yardımcı doçentlik/doçentlik ve profesörlük jürilerinde bulundu.

Uluslararası ve ulusal akademik çalışmaları ‘Google akademik veya PubMed sayfalarında   [ Erbagci I ]   mevcuttur. Basılmış tıbbi kitap kısımları ve çevirileri mevcuttur. Ülkemizi ve Türk Oftalmoloji Derneğini, Dünya Göz Doktorları Kongresinde (Sao Paulo/Brezilya) en iyi körlüğü önleme projeleri araştırmaları kapsamında temsil etti.

Uluslararası literatüre ‘Gaziantep Prosedürü’ adlı bir cerrahi metot kazandırdı. Retina, Pediatrik Oftalmoloji ve Şaşılık öncelikli ilgi alanları olup, Katarakt ve Refraktif cerrahiyi de akademik olarak takip etmektedir.

İyi derecede İngilizce, temel düzeyde Almanca bilen Profesör Dr. İbrahim ERBAĞCI evli ve  bir erkek bir kız iki çocuk babasıdır.

            Profesör Dr. İbrahim ERBAĞCI şuanda Gaziantep’ in Gözde Merkezlerinden olan Özel Netgöz Tıp Merkezinde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak hizmet vermektedir.

 

 

Prof. Dr. İbrahim Erbağcı

ierbagci@yahoo.com